Finder Hakkında

2010 yılında ARGE şirketi olarak Şükrü SAĞLAM tarafından kuruldu.

2011 Yılında Finder®  markasının Ticari haklarını satın alarak 10 yıllık strateji ile faaliyetlerine başladı.

ARGE ve Üretime yatırım yaparak

  • Yangın Algılama Sistemleri
  • Mutfak Davlumbazı Yangın Söndürme Sistemleri,
  • Elektrik panosu yangın söndürme sistemleri,
  • Acil Aydınlatma ve Yönlendirme Armatürleri,
  • Uzak izleme sistemleri
  • Konutlarda Gaz Algılama ve Su kaçak tespit sistemleri

pazarlarında büyümeyi hedefledi.

2012 yılında Yangın Dedektörleri, Giriş/Çıkış modülleri, Yangın İhbar Sireni ve Flaşörlü Siren ARGE’ lerini tamamladı. Dünyada benzeri olmayan “mıknatıs testi ve Sesli Anons Özellikli  Flaşörlü Siren” için patent başvurusunu yaptı.

2013 yılında mutfak Davlumbazı yangın söndürme sistemi Ar-Ge'sini tamamladı ve benzersiz “Aktivasyon mekanizması ve Geniş kapsama alanına sahip tıkanmayan nozul” için patent başvurusunu yaptı. Elde ettiği 6 model sistemi Bre-Global LPCB kuruluşundan belgelendirdi.

2014 yılında eksiksiz çözüm sunmak için erişim kontrolü, PAVA ve CCTV ürün yelpazesine ekledi.

2015 yılında BSM entegrasyon yazılımı ARGE' sini tamamladı ve 2015 yılında BOSCH, SIEMENS, HONEYWELL gibi pazarda üst düzey bir oyuncu haline geldi.

2016 Yılında Acil aydınlatma, su kaçağı, LPG/LNG/CO konut gaz alarm sistemleri ARGE' sini tamamladı ve konut projelerinde pazar oyuncusu haline geldi.

2017 Yılında özgün ve rekabetçi ürünlerle bayi ağını genişletmeye başladı.

2018 yılında artan talebi ve müşteri memnuniyetini sağlamak amacıyla yeni fabrikaya taşındı.

2019 yılında Reasure uzaktan izleme sistemi ARGE' sini tamamlayıp ürün elde etti. Benzersiz “marka ve model bağımsız yangın sistemleri için itfaiye izleme” patent başvurusunda bulundu.

2020 Yılında Low-End pazarı için 500 serisi yangın alarm sistemi sertifikasyonu tamamlandı.

2021 yılı 3 yıllık dönemde %290 bilanço büyümesi ve %199 gelir artışı sağlayarak 2022 yılında TOBB tarafından Türkiye’ nin en hızlı büyüyen 3'üncü KOBİ’ si seçildi.

2022 yılında EN 17446:2021 Standardına uygun Davlumbaz Söndürme sistemi ARGE sini tamamladı ve ve 6 model ürün için BSI (British Standards Institution) tarafından ürünün yangın testleri tamamlanarak ürün uygunluk Sertifikasını aldı.

2023 yılında 3 benzersiz yeni ARGE proje başlattı.

2027 yılına kadar 11 ülkede Finder şubelerini açarak bir dünya markası olmayı ve Ülkemizde en hızlı büyüyen firma ünvanını korumayı hedeflemektedir.